Co się nam udało już zrobić

Nasze Projekty, Wystąpienia, Media

2014 

Blog dla osób z borderline

Częściowo jest to nasza działalność charytatywna, udostępniamy jak najwięcej naszego know how, konkretnych ćwiczeń, umiejętności, nagrań, medytacji, by osoby mogły samodzielnie ćwiczyć. Czytelnicy piszą do nas i mówią, że blog im faktycznie pomaga. Przez długi czas prowadzony był wyłącznie przez nas. Pojawiają się tam artykuły na bazie badań naukowych, o sprawdzonych źródłach, wyczerpujących, wysokiej jakości informacjach→

Przetłumaczenie, udostępnienie skryptu z umiejętnościami dla osób z BPD

W 2014 roku udało się Vivian przetłumaczyć dostępny za darmo skrypt i udostepnić go dla każdego do pobrania ze swojego bloga był to trening z roku 1991→

2015 

Przetłumaczenie na  potrzeby pacjentów i  polskich psychologów nowego skryptu

W 2015 roku wyszedł nowy trening umiejętności Vivian ponownie przetłumaczyła wszystkie arkusze (wersja polska pojawiła się rok później) by udostępniać go swoim pacjentom oraz szkolić psychologów (na więcej nie pozwalały prawa autorskie)

Prowadzenie grupy online dla osób z BPD

Przez około rok prowadziła grupę online dla osób z zaburzeniem z pogranicza na prośbę uczestników grupy

2016

Audycja Polskie Radio

Borderline jak spacer po linie nad przepaścią, Zmniejszanie stygmatyzacji→

Konferencja Ratownictwo

Warsztaty zmniejszania stresu dla ratowników medycznych, mindfulness i inne umiejętności DBT, które pomagają zmniejszać stres, więcej o tych umiejętnościach na stronie naszego gabinetu→

Wykład WUM na temat BPD

Koło Naukowe przy NZOZ Centrum Terapii DIALOG, (zmniejszanie stygmatyzacji zaburzenia osobowości z pogranicza)

2017

Wykład koło naukowe Mindfulness SWPS

Uważność jako podstawa DBT, mówiliśmy też o borderline ponieważ DBT jest metodą skuteczną w leczeniu tego problemu

Prowadzenie grupy treningowej dla psychologów

7 miesięcy, cotygodniowa grupa szkoleniowa dla psychologów na temat umiejętności DBT

Powstaje Towarzystwo PTDBT

Razem z innymi psychologami i psychoterapeutami założyliśmy towarzystwo terapii dialektyczno behawioralnej, byłyśmy członkami założycielami, Anita Kręgielewska w Komisji Rewizyjnej Vivian Fiszer pierwszym prezesem. Tym samym proces zaczęcia DBT w Polsce można uznać za zakończony 🙂

Nowe Nurty w Pomocy Psychologicznej

Konferencja ACT na której prowadziłam wykład na temat terapii DBT i jej skuteczności w leczeniu osób wrażliwych, z dysregulacją emocji, wykład dostępny na youtube→

Wykład koło psychoterapii UW na temat BPD

Koło Naukowe Uniwersytety Warszawskiego, (zmniejszanie stygmatyzacji zaburzenia osobowości z pogranicza, Borderline)

2018

Wykład Vivian, konferencja, zaburzenie osobowości zależnej, „Szukając oparcia”

„Przekraczając granice”, organizowana przez Studenckie Koło Naukowe Psychoterapii (Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego)

Wykład Borderline Konferencja PTDBT

Wykład wygłoszony na konferencji, która odbyła się w Maju 2018 roku w Sopocie „Osobowość z pogranicza Jak wspierać osoby wrażliwe emocjonalnie?” Jest to wiedza dla zainteresowanych, studentów, terapeutów, psychologów, ale także osób dotkniętych tym zaburzeniem, osób bliskich, dostępny na youtube→ 

Wykład na temat DBT w leczeniu Zaburzenia Borderline

Anita Kręgielewska przeprowadziła wykład na temat BPD z Beatą Wąsowicz dla studentów UW

Konferencja na rzecz Edukacji

Na temat samouszkodzeń i tendencji samobójczych u nastolatków, tego jak zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii samouszkodzeń i rozpoznawać problemy rozmawiałyśmy z nauczycielami

Wykład UW

Wykład na temat Uważności w terapii DBT dla studentów koła naukowego mindfulness na UW

2019

21. Marca. Spotkania dla Osób Wrażliwych!

Anita i Vivian zakładają meetup dla osób wrażliwych, odbywa się pierwsze spotkanie w Łazienkach, jest piękna pogoda, leżymy na trawniku i jest fantastycznie.

Warsztaty Umiejętności DBT

Anita i Janek prowadzą warsztat na konferencji Studenckich Kół Naukowych Psychiatrii oraz Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Po Drugiej Stronie Lustra.

Powstaje Fundacja BPD

Powstaje Fundacja na rzecz osób wrażliwych i osób  borderline (teoretycznie Fundacja powstaje przed meetupami, ale w praktyce papierologia i formalności utykają w Sądzie)

Kolejne Spotkania dla Osób Wrażliwych!

Kolejne meetupy dla osób wrażliwych, zamierzamy spotykać się mniej więcej co miesiąc (2 spotkanie odbyło się w kinie) kolejne ma być piknikiem i koncertem.

Wyjeżdżamy na Staż do Centrum Badawczego

By jeszcze więcej dowiedzieć się o tym jak najlepiej pomagać osobom wrażliwym, nasi koledzy z Niemiec mają w tym ogromne doświadczenie.

Rozpoczynamy cykl wykładów otwartych

Pierwszy już w czerwcu, kolejne jesienią. Naszym celem jest zmniejszanie stygmatyzacji związanej z wrażliwością emocjonalną oraz zaburzeniami emocjonalnymi. Obok płatnych szkoleń dla profesjonalistów chcemy również edukować poprzez darmowe wykłady dostępne dla wszystkich. 

2020

Wykład Vivian, „Kontrowersje w psychiatrii 2020”

„Terapia dialektyczno-behawioralna u pacjentów borderline” Wykład wygłoszony dla XII Krajowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa dla Psychiatrów (niestety nagranie wykładu jest tylko dla zalogowanych w portalu Medycyny Praktycznej, portal dla osób związanych zawodowo z ochroną zdrowia)

Spotkania Wrażliwych

Nadal organizowałyśmy spotkania dla Wrażliwych, niestety COVID mocno pokrzyżował nam plany i póki co musiałyśmy zawiesić te spotkania bo zbyt mało osób się zapisywało.

przyszłość
2021+

Zapobieganie

Zamierzamy robić więcej szkoleń na temat zaburzeń osobowości, borderline, młodzieży zagrożonej samobójstwami, samouszkodzeniami. Będziemy mówić o zagrożeniu związanego z erozją więzi społecznych i epidemią samotności, a także jak temu zapobiegać.

Wspieranie

Chcemy rozwijać programy edukacyjne i szkoleniowe dla biznesu. Jak wspierać osoby wrażliwe w miejscu pracy, by mogły osiągać i rozwijać swój potencjał, by wnosić to co mają najlepsze do organizacji. Jak pracodawca może wspierać wrażliwego pracownika?

Interwencja

Jak udzielić pomocy uczniowi albo pracownikowi? Jak rozpoznać, czy ktoś potrzebuje profesjonalnej pomocy psychologa lub psychiatry? Jak udzielić pomocy osobie z zaburzeniem osobowości? Jak pomagać osobie wrażliwej?

nasza misja

Emocje są OK

Na tej stronie mówimy przede wszystkim o naszych działaniach destygmatyzujących problemy psychiczne, jeśli interesują Państwa inne informacje (np. nasze wykształcenie) zapraszamy na stronę gabinetu Centrum DBT Emocje,